Новиникриптовалютабиткоинкриптатокенбіткоинбиток

17 лютого Верховна Рада України ухвалила оновлений закон «Про віртуальні активи»

8 вересня минулого року парламент ухвалив закон у другому читанні, проте президент України В.Зеленський ветував документ і запропонував його доопрацювати: у новому варіанті враховано рекомендації глави держави щодо регуляторів ринку віртуальних активів (ВА). Державне регулювання ринку ВА в межах своїх повноважень здійснюють Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку та Нацбанк України, а саме: 

  • НБУ контролюватиме оборот віртуальних активів, забезпечених валютними цінностями. 
  • Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку здійснюватиме нагляд за іншими ВА, у тому числі забезпеченими деривативними фінансовими інструментами або цінними паперами, видаватиме дозволи та контролюватиме діяльність постачальників послуг, пов'язаних з обігом ВА. Крім того Нацкомісія визначає порядок розгляду справ про відповідальність за порушення законодавства та запровадження фінансових санкцій – на розробку алгоритму органу надано 6 місяців.

 

Відповідно до Конституції України Президент зобов'язаний підписати закон у десятиденний термін. Закон набуде чинності після ухвалення парламентом змін до Податкового кодексу щодо оподаткування крипторинку. Проте автори законопроекту повідомили, що внесуть відповідний документ «на днях». 

Важливе у законі: 

  1. ВА може бути як самостійним об'єктом обороту (тобто біткоїн, ефір, лайткоїн та будь-яка інша нічим не забезпечена криптовалюта), так і віртуальним виразом іншого активу (стейблкоїн, токенізований цінний папір і таке інше). 
  1. Друга категорія віртуальних активів має назву «фінансовий віртуальний актив» (ФВА). Вона поділяється на два види:                                                                                                                                              • ФВА, забезпечені валютними цінностями (тобто стейблкоіни);                                                                    • ФВА, забезпечені цінними паперами або деривативами (тобто токенізовані цінні папери). 
  1. У законопроекті також є визначення гаманця для віртуальної валюти та приватного ключа. 
  1. ВА не є законним засобом платежу на території України. Для реалізації цього рішення в країні підготовлена ​​інфраструктура, яка включає фонд для конвертації BTC в USD, біткоін-банкомати, що дозволяють обміняти криптовалюту на фіатну валюту. 
  1. В Україні дозволено операції еквайрингу — покупець може розрахуватися криптовалютою, а продавець отримає українську гривню на рахунок завдяки миттєвій конвертації.  
  1. Українці повинні будуть декларувати свої доходи, отримані завдяки віртуальним активам та зможуть мати юридичний захист.

 ВАЖЛИВО! До ухвалення закону все, що стосувалося віртуальних активів, знаходилося у сірій зоні – що не заборонено, то дозволено. Після ухвалення закону всі фінансові операції, володіння, успадкування, обмін, передача у користування, дарування та інше регулюється законодавством. Звертайтеся вчасно за консультацією до фахівців та пам'ятайте:

 НЕЗНАННЯ ЗАКОНУ НЕ ЗВІЛЬНЯЄ ВІД ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ!!