ПублікаціїUkraineKarimKhanукраїна

Примусове вивезення окупантами українців в Росію - це воєнний злочин

base article image

Протягом останніх днів російські окупанти почали масово вивозити громадян України на свою територію. При цьому в українців конфісковуються телефони і документи. Фактично цивільні люди попадають у полон до росіян. Ці дії є грубим порушенням ст. 49 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12.08.1949, а згідно з абзацом viii) підпункту b) пункту 2 статті 8 Римського Статуту, це воєнний злочин, яким, зокрема, є «…депортація або переміщення частини чи всього населення окупованої території, як в межах відповідної території, так і за її межі…» Зрозуміло, що загалом з початку війни, розпочатої Росією проти України 20 лютого 2014 року, а також особливо з моменту початку широкомасштабного вторгнення рашистської орди в Україну, яке розпочалося 24 лютого 2022 року, путіним і Ко скоєно вже величезна кількість воєнних злочинів, які підпадають під кваліфікацію, визначену декількома десятками статей Женевських конвенцій та положень Римського Статуту, у тому числі згідно з частиною першою абзацу viii) підпункту b) пункту 2 статті 8 Римського Статуту, в частині масового, понад 500 тисяч, завезення до Криму и Севастополя громадян Росії. Слід відзначити, що за процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури, у звєязку зі скоєнням воєнних злочинів щодо примусового вивезення громадян Украни за межі нашої держави, вже здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни (ст. 438 КК України).

Юридична фірма «ЮМАС» переконана, що після перемоги України у Вітчизняній війні за незалежність, всі особи, які скоювали воєнні злочини проти громадян України, українського народу і України, як держави, постануть перед судом у Міжнародному Трибуналі ad hoc щодо Росії. Він має бути створений в одному з найбільш постраждалих від російської агресії міст України, наприклад Харкові або Маріуполі.

Довідково: 28 лютого 2022 року прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан прийняв рішення розпочати розслідування ситуації в Україні. 38 країн з усього світу подали звернення до Міжнародного кримінального суду через варварське вторгнення Росії в Україну. Заява К.Хана за лінком: https://www.icc-cpi.int/Pages/item.aspx?name=20220228-prosecutor-statement-ukraine&fbclid=IwAR0BM_yxImbsFuETEU9p3MLlmHrwAP-FzpCOMPUaDEQPZoyqUBgJJ01DlfI