Новиниукраїнавоєннийстан

Безкоштовне розмитнення авто з Європейського Союзу

Як ми повідомляли раніше, 5.04.2022р. президентом України Володимиром Зеленським підписано «Закон про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період воєнного стану» № 2142-ІХ від 24.03.2022 (Далі – Закон № 2142) Поміж інших змін, документ передбачає скасування плати за розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією. Ухваленню главою держави Закону № 2142 передували постанови Кабміну:

Законодавчими актами спочатку передбачалось спрощення процедури оформлення та відтермінування сплати мита. Втім після 5.04.2022р ряд щодо «автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб i більше, транспортних засобів для перевезення вантажів» не застосовуються норми  сплати ПДВ, акцизного збору та ввізного мита.  

Фахівці вважають, що за період з 24.02.2022 року сумарно з «автопарку» України втрачено вже близько мільйона автівок і цей показник росте. Закон № 2142 допоможе як тим громадянам України, які втратили свої автомобілі, так і вирішенню військових та гуманітарних  завдань.  

Раніше ми нагадували нашим читачам про те, що  8.02.22 закінчена дія пільгового періоду для розмитнення вживаних авто та про міри покарання за порушення правил.