Новиниукраїнавійнавукраїні

Україна готує нормативно-правову базу для невідкладного запуску роботи спеціального трибуналу

Одне з питань, яке зараз турбує українське суспільство - це необхідність покарання військових злочинців. Міжнародний кримінальний суд - один із дієвих механізмів покарання осіб, відповідальних за геноцид, воєнні злочини та злочини проти людяності.  

17.05.2022 президент України підписав прийнятий Верховною Радою за два тижні до цього закон №7304 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо співробітництва з Міжнародним кримінальним судом». Документ створює правовий механізм спільної роботи держорганів України та постійного міжнародного органу кримінальної юстиції. Україна таким чином оперативно готує відповідну нормативно-правову базу для якнайшвидшого запуску роботи спеціального трибуналу розслідування - ця ідея підтримана сотнями європейських і світових юристів-міжнародників, які підписали заяву щодо необхідності заснування такого трибуналу. Зокрема про це заявив член Комітету з юридичних питань та прав людини ПАРЄ Александер Почей під час доповіді «Агресія російської федерації проти України». Представник Польщі наголосив, що «загарбницька війна, яку росія розв’язала проти України, ведеться з нечуваною жорстокістю». 

Докладно текст закону в останній редакціїї за цим посиланням.

Раніше ми інформували читачів про судовий прецедент – рішення Касаційного Суду задовольнити позов громадянки України щодо відшкодування збитків через втрату чоловіка за рахунок заарештованого майна рф в Україні.